14 Ağustos 2015 Cuma

Vazgecilmezimiz eyelinerlar

Herkese merhaba,

Uzun zamandır açmayı düşündüğüm blog hesabımı açtım. Ve umarım bundan sonra yazılarımı keyifle okursunuz :)

İlk olarak hepimizin vazgeçilmezi olan eyelinerlardan bahsetmek istedim. Çünkü bence eyeliner makyajdaki en önemli unsur. Bir çoğumuz günlük hayatta makyaj yapmasakta eyeliner sürerek dışarı çıkıyoruz. Yalnız eyeliner sürmek kadar sürdüğümüz eyelinerın kaliteside önemli. Eyeliner sürmeye yeni başlayanlarda doğru tercihler yaparak işlerini kolaylaştırabilirler. Ben eyeliner sürmeden önce göz kapağıma pudra sürüyorum ve sürdüğüm eyelinerın daha kalıcı olmasını sağlıyorum.

Şimdi sizlere kullandığım bazı markaların eyelinerlarından bahsedicem. Hadi başlayalım!


                                                                                                                                                                


          
 Soldan sağa sırayla:
     

                                 KIKO Precision Eyeliner

İtalyan kozmetik markası olan KIKO nun ürünleri oldukça başarılı ve uygun fiyatlı. Türkiyede ürünlerine hiç rastlamadım ama Doğuş Grubu ortaklığıyla ürünlerinin Türkiye'ye geleceği konuşuluyor. Kuzenim İtalya seyahatinden getirmişti bana. Siyahlığı ve pigmentasyonu gayet iyi, ince ve uzun bir uca sahip olduğu için keskin çizgiler ve kuyruklar için ideal bir eyeliner.

          

                                  MAC Liquid Eyeliner

Şu bir gerçek ki MAC hepimizin vazgeçilmezi. Ve MAC liquid eyelinerda bu düşüncelerimizi destekler nitelikte bir ürün. İstediğiniz rengi tek seferde veriyor. Aplikatörü hemen hemen KIKO precision eyelinerla aynı boyda ancak ucu daha kalın ve pek esnek değil. Bu sayede daha uzun çizgiler çekebiliyorsunuz.
Eğer benim gibi biraz daha kalın çizgiler çekmeyi seviyorsanız tamda size göre bir ürün!

 

                            The Balm Schwing Eyeliner

Aplikatörü diğerlerine göre daha uzun bu yüzden tutumu çok rahat. Aralarından en esnek uca sahip olan ürün. İnce bir uca sahip olduğundan kuyruklar için ideal bir eyeliner daha. Pigmentasyonu ve kalıcığı gayet iyi.
Eyeliner sürmede sıkıntı çekenler için kullanması zor bir ürün.


                              Golden Rose Liquid Eyeliner

Tek sürüşte güzel bir sonuca ulaşabileceğiniz bir eyeliner daha. Diğerleri gibi aplikatörü uzun olduğundan kolay sürüm sağlıyor. Esnekliği hiç yok diyebilirim. Diğer eyelinerlardan çok daha kalın bir uca sahip. Fakat uzun bir kullanımdan sonra ucunda kırılmalar oluşuyor. Yinede şans verilmeyecek bir ürün değil :)

 

                          Flormar Dipliner

Flormar dipliner tek seferde istediğiniz rengi vermiyor. Diğer ürünler gibi tek seferde siyahlığa ulaşamıyorsunuz. Ucundada bir kaç kullanımdan sonra kırılmalar oluşuyor.
Bu ürün bende sınıfta kaldı.


                       Maybelline Lasting Drama Gel Eyeliner

Liquid eyeliner kullanımını daha çok sevenlerdenim. Ama yinede bu ürüne bir şans vermek istedim. Ambalajını çok beğendim kutu içerisinde fırçasıyla birlikte satılıyor. Maybelline lasting drama gel eyelinerın yapısı da oldukça yumuşak. Fırçası ince uygulamalar için kalın gelebilir. Fırçasının her uygulamadan sonra yıkanmasını öneririm çünkü uygulamadan sonra sertleşiyor.


                     
Umarım yararlı bir yazı olmuştur ve beğenmişsinizdir. Gelecek yazılarda görüşmek üzere.

Hoşçakalın :)