20 Ağustos 2015 Perşembe

Güneş Kremleri

Merhaba!

Tatil için Kıbrıs'a geldim. Bugün güneş kremlerinden bahsedicem. Aslında güneşlenmeyi hiç sevmeyen biriyim 10 dakikadan fazla da güneşlenemem. Olabildiğince gölgede durmaya dikkat ederim. Ama deniz, havuz derken bir bakmışsın bronz olmuşum.

Deniz, kum, güneş derken güneşten korunmayı ve sağlıklı bir şekilde bronzlaşmayı unutmamak lazım. Koruyucu kremleri seçerken SPF yüksek ürünler ve UVA, UVB'ye karşı etkili ürünler olmasına dikkat etmeliyiz. Ve güneşe çıkmadan 20 dakika önce kullanmalıyız.

Evet gelelim şimdi bu yıl tatile çıkarken yanıma hangi kremleri, yağları aldığıma;HAWAIIAN TROPIC Tropical Tanning Oil (SPF 2)

Yıllardır kullandığım uzun süreli ve kalıcı bronzluk sağlayan bu ürün bir harika! Hoş bir hindistan cevizi kokusu ve jelimsi bir kıvamı var. Cildi epey süre nemli tutuyor. Bu ürünün kullanımından önce yüksek faktörlü koruyucu önerimdir. Biliyorsunuz ki Dünya Cilt Kanseri Vakfı tarafından onaylanan tek marka Hawaiian.

 

EDA TAŞPINAR YOĞUN BRONZLAŞTIRICI

Öncelikle belirtmeliyim ki bu ürün koruyucu içermiyor, SPF'si yok. Kalıcı ve çabuk bronzluk sağlayan bir ürün. Yalnız açık tenli olanların bu ürünü kullanmadan 3-4 gün önce SPF'si yüksek koruyucu kullanmasını öneririm. Bir günde 2 3 ton bronzluk sağladığı tarafımdan kanıtlanmıştır :)


GARNIER AMBRE SOLAIRE SPREY (SPF 30)

4 gündür bu ürünü kullanıyorum ve çok memnun kaldım. Cildimde hiçbir şekilde kızarıklık olmadı. Spreyli olmasını ve suya dayanıklı olmasını çok sevdim. Güneş'ten kaynaklanan cilt kızarıklığına, cilt lekelerine, kırışıklıklara karşı oldukça etkili. UVB, UVA karşı etkin koruma sağlıyor.


                                                              

 

 AFTER SUN

 

GARNİER AMBRE SOLAIRE AFTER SUN SPREY

Bu güneş sonrası ürünü her gün duştan sonra severek kullanıyorum. İnce hafif yapısı sayesinde cildi hem ferahlatıyor hem de nemli tutuyor. Hemen emilmesi ve cilde hoş bir koku vermesi oldukça güzel. Kaktüs özü içeriyor.

 

 

 

 

         

                             


YÜZ KREMLERİ

DAYLONG EXTREME (SPF 50)

Parfüm içermeyen bu ürünü hassas ciltler kullanabilir. Aloe vera ve E vitamini içermektedir. UVA ve UVB ışınlarına
karşı yüksek koruma sağlar.


BABE FACİAL OİL (SPF 50)

İlk sürüldüğünde yağlıymış gibi bir his bırakıyor ancak 5 dakika sonra güzelce emiliyor ve parlak güzel bir görünüm sağlıyor.

Bu iki ürünün fiyatı 60-70 lira arası.

                                    Sevgiler!